начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

ПТП средна телесна повреда чл.78А

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ПТП средна телесна повреда чл.78А

Мнениеот vaniosl » 09 Май 2024, 03:04

Здравейте,причиних средна телесна повреда при ПТП за което имам влязло в сила съдебно решение по чл.78А на глоба и лишаване на управление на МПС за срок от 6 месеца.От кой момент влиза решението в сила и трябва да предам книжката си в КАТ?В момента имам срок в който мога да обжалвам,реално след този срок ли влиза в сила присъдата или веднага след като е приключило заседанието на съда?И втория ми въпрос е какво ,ще се случи ,ако не си предам книжката доброволно в КАТ и бъда спрян за проверка?Води се ,че шофирам без книжка или какво?
vaniosl
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2024, 02:51

Re: ПТП средна телесна повреда чл.78А

Мнениеот bvoykov » 09 Май 2024, 08:46

Решението, много ясно, влиза в сила в момента, в който стане окончателно. Докато трае срокът за обжалване или тече процедура по обжалване, същото не е влязло в сила. Ако не обжалвате, то ще влезе в сила след изтичане на 15-дневния срок за обжалване. За предаване на книжката вече не знам каква е процедурата. Когато решението влезе в сила, то подлежи на изпълнение. Аз лично бих си я занесъл от него момент в КАТ доброволно, защото ако ме спрат, могат да се заядат, че съм неправоспособен, да ми я вземат и да ми смъкнат табелите. Може и да не са прави, но ще си спестя излишни главоболия от това да търся репатрак да ми прибере колата. Не знам дали от полицията идват да търсят хората, за да им вземат книжката, някога и това съм чувал, дали е вярно, не мога да кажа. По принцип прокурорът като получи решението или присъдата, следва да предприеме действия за привеждането ѝ в изпълнение по отношение на наказанието "лишаване от права". Предполагам възлага на полицията да предприеме действия по изземване на СУМПС, но не съм сигурен. Иначе глобата съдът Ви кани да я платите доброволно и ако не я платите - я праща на НАП за събиране принудително. Там ми е ясна работата.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 568
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron