начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Изменен договор

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Изменен договор

Мнениеот den_zuk » 26 Юни 2024, 06:19

Предполагам съм в правилното гише, та:
Записах курс за допълнителна квалификация към наш университет (държавен, филиала им). Подписах договор за два семестъра и т.н. Седмица след започване на курса ни се съобщава с половин уста, че семестрите ще бъдат три, бил изменен срока на обучение на някакво си събрание на катедрата. Ерго ще трябва да се платят три семестъра. Не че ми е зор за парите, но ми губят екстра и време в добавка, а резултата няма да се измени кой знае колко. Същото обучение но с 1/3 по-скъпо.
Вече съм платил двата семестъра, що се отнася до мен договора съм си го спазил. В правото си ли съм да се озъбя? Аз реално не съм студент, а курсист, частно лице. Подписвам договор с университета, плащам което е ситуирано като срокове, а те имат задължението да преподават и да приключа с документ ако съм изправен. Утре могат да кажат, трябва ни още един или пък два семестъра не сте си научили добре материала. Ясно е че става въпрос само за едните пари.
den_zuk
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 19 Яну 2008, 04:54

Re: Изменен договор

Мнениеот ivan_lawyer » 26 Юни 2024, 07:24

Чисто лабораторно - това е изменение на оферта, не става и тяхното - един чифт обувки на витрината струват 60 лева, вътре - 160 лева. Как става и това.

Какво да направите - да се откажете. Не купувате обувките. Във Вашият случай - са видели следното - че са се събрали повече кандидати, това е предизвикало - "ищах" (мерак).

Да възпитавате факултет - това ще е трудно.

Заклещили са Ви, другото е по-житейски като подход, казвате - че не са Ви превели аванса, мрън-мрън. Пак трябва да се плаща в едни момент.

Тоест - да кажете - че нещо не сте на "ти" с парите в момента, ама и това пък. Да ги "клепнете" в някое министерско отделче.

Нищо не излиза - дано да ви дадат сертификата, но ето как остава после-вкус. Неприятно е - както и да погледнеш.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron