начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Въпроси относно електронен фиш!

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Въпроси относно електронен фиш!

Мнениеот georgigulev » 25 Ное 2013, 21:13

ИИИИИ:

Съд: Районен съд - Перник
Вид на делото: АНД
Номер на делото: 1362
Година: 2013
Съдебен състав / Съдия: III състав, БОГДАН З. ВЕЛЕВ
Данни за акта
Вид на акта: Решение
Номер на акта:
Дата на постановяване: 21.10.2013 г.
Дата на влизане в сила: 21.11.2013 г.
Статус на акта: Влязъл в сила
Съдържание на акта: Изтегли
Дата на постановяване на мотива:
Съдържание на мотива:
Данни за изпращане в
по-висша инстанция
Съд:
Изходящ номер:
Година:
Тип на документа:
Дата на изпращане:

:arrow:
georgigulev
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 04 Дек 2012, 13:07

Re: Въпроси относно електронен фиш!

Мнениеот banshee » 29 Мар 2024, 18:06

Здравейте,

използвам темата, за да задам своя въпрос, тъй като е свързан.

При превишение на скорост и засичане с радар около Долни Пасарел, получих съобщение във Вайбър, канещо ме да платя фиш серия К. Свалих жалбата на колегата Георги 1:1 (с малки вариации, за да съответства на моя казус) и отидох до КАТ София, където ми "връчиха" въпросния фиш - един хвърчащ лист с дата и час на "заснемане" и нищо друго (снимки/видео) и си подадох жалбата за отмяна на място.

Около седмица след подаването на жалбата ми, при проверка по СУМПС/ЕГН и/или фиш и номер на документ, излиза, че "няма невръчени и/или неплатени фишове'. Като кликна на линка за плащане на въпросния фиш, на сайта на МВР излиза ' задължението, което се опитвате да достъпите, не беше открито или вече е платено'

Не съм получавала никаква друга кореспонденция с представителството хрантутници, които се чудят как да дерат народа докато надрусани и пияни господа и госпожици със стикери на инвалиди/министерства и тем подобни паркират и карат както и където си поискат без ни-как-ви последствия (да, потвърждавам, че в пълно съзнание и напълно трезвена избрах как да шофирам на прав двулентов път без никакви други коли в което и да е платно, защото съм възрастен човек и мога да си преценя скоростта без някакви паразити да ме третират като дете с бездънна банкова сметка).

Въпросът ми към съфорумците е - да считам ли казуса за приключен т.е. фишът е отменен? Или тепърва предстои рунд 2?
banshee
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2024, 17:48

Re: Въпроси относно електронен фиш!

Мнениеот nikodim77 » 29 Мар 2024, 22:47

Г-жо/це/ banshee,
Ще си позволя укорителен тон към Вас, но считам, че зслужен...:
След това, което написахте в юридически форум, а именно:
…да, потвърждавам, че в пълно съзнание и напълно трезвена избрах как да шофирам на прав двулентов път без никакви други коли в което и да е платно, защото съм възрастен човек и мога да си преценя скоростта…

Не мисля, че уважаващ себе си юрист би Ви дал отговор! Този начин на мислене е дълбоко познат у нас и е един от проблемите на обществото!!! Не сте Вие, която да отменяте действието на законова разпоредба, а после да се жалвате и да искате „справедливост”!
Кое Ви дава право да не спазвате ограничение (правило), а след това да недоволствате от това, че сте санкционирана?!? Не, не това е начинът и не това следва да е Вашето поведение, и то на пътя!!! От такива, които в пълно съзнание и напълно трезви, избиращи начини на шофиране, разминаващи се с въведените ограничения, се случват най-лошите неща на пътя! А после…?! После адвокати, жалвания – ми не исках, ми не беше нарочно и прочие!
Ако ги няма „хрантутниците” такива като Вас ще изпотрепят сами – себе си а и други невинни участници в пътния трафик!
Толкова от мен – вторият рунд…
Съветвам Ви да преосмислите поведението си поне на пътя!
Ако съседът Ви, напълно трезвен и с пълно съзнание дойде и Ви насили, въпреки изричната законова забрана, то това, че е „взел закона в свои ръце” ще го оправдае ли???
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Въпроси относно електронен фиш!

Мнениеот guest1 » 30 Мар 2024, 10:01

banshee написа:Въпросът ми към съфорумците е - да считам ли казуса за приключен т.е. фишът е отменен? Или тепърва предстои рунд 2?

Ако всеки, които има СУМПС, започне да си проверява - има ли задължения или не - през 5 минути, най-много да се срине системата!

Казус няма!
А Вие шофирайте по-разумно.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Въпроси относно електронен фиш!

Мнениеот banshee » 30 Мар 2024, 12:38

nikodim77 написа:Г-жо/це/ banshee,
Ще си позволя укорителен тон към Вас, но считам, че зслужен...:
След това, което написахте в юридически форум, а именно:
…да, потвърждавам, че в пълно съзнание и напълно трезвена избрах как да шофирам на прав двулентов път без никакви други коли в което и да е платно, защото съм възрастен човек и мога да си преценя скоростта…

Не мисля, че уважаващ себе си юрист би Ви дал отговор! Този начин на мислене е дълбоко познат у нас и е един от проблемите на обществото!!! Не сте Вие, която да отменяте действието на законова разпоредба, а после да се жалвате и да искате „справедливост”!
Кое Ви дава право да не спазвате ограничение (правило), а след това да недоволствате от това, че сте санкционирана?!? Не, не това е начинът и не това следва да е Вашето поведение, и то на пътя!!! От такива, които в пълно съзнание и напълно трезви, избиращи начини на шофиране, разминаващи се с въведените ограничения, се случват най-лошите неща на пътя! А после…?! После адвокати, жалвания – ми не исках, ми не беше нарочно и прочие!
Ако ги няма „хрантутниците” такива като Вас ще изпотрепят сами – себе си а и други невинни участници в пътния трафик!
Толкова от мен – вторият рунд…
Съветвам Ви да преосмислите поведението си поне на пътя!
Ако съседът Ви, напълно трезвен и с пълно съзнание дойде и Ви насили, въпреки изричната законова забрана, то това, че е „взел закона в свои ръце” ще го оправдае ли???


Знаете ли, преди години когато бях млада и вярвах в "системата", щях много да се трогна от коментара Ви. Но после поживях в чужбинаТА много години, пообщувах с туземни елементи тук и там и си позволявам да не се съглася с виждането Ви. Разбира се, имате право на мнението си както и аз и имате моите уважение за изказването му. Но нека и аз си позволя малко укорителен тон. Българското управство е скотобойна за малоумници. На Запад (и Изток, междудругото) има правила и санкции, но има и елементарно уважение към данъкоплатеца освен това, а не перманента инфатилизация.

Нищо лично към Вас, но след общуване от близо с не един, двама, трима, четирима адвокати в България, мнението ми клони към абсолютната нула. Още помня при първо запознаване как една госпожица от София гордо заяви, че тя "може веднага да спечели делото на сестрата заснета да бие и души бебета в Софиямед, защото видеото не представлявало веществено доказателство". И това е само един от много примери на адвокати, които са мега морални и разумни на хартия, но въртят членове и алинеи както им изнася, за са оправдават ужасяващи деяние и престъпления когато им изнася. Малко ми е трудно да уважавам и взимам насериозно такова поведение, разберете мe.

Да, народът е (част) от проблема на тая държава. А останалия проблем са лакеите на въпросната власт в лицето на бездушни, аморални, алчни и корумпирани същества като адвокати, полицаи, чиновници, доктори и учители, които без мисъл просто "правят това, което ми кажат".

Пожелавам Ви най-искрено да не се натресете на един с "дефектен" уред за тестване, който да доведе до отнемане на законно притежавания Ви автомобил докато сеирджиите цъкат с език, че "явно сте си го заслужили да карате пил". Пък после ходи обяснявай, че нямаш сестра след като по-авторитетни личности са установили "нарушение", а не ползват просто вратичка за тотално противоконституционно изземване на лична собственост (която май беше неприкосновена ако не се лъжа?).

На другия отговор след Вашия - системите са създадени затова, за провека. Ако ще се сриват когато са ползвани за това, за което за създадени - ****ти и системите :)
banshee
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Мар 2024, 17:48

Re: Въпроси относно електронен фиш!

Мнениеот doondie » 30 Мар 2024, 22:33

banshee написа:Здравейте,

използвам темата, за да задам своя въпрос, тъй като е свързан.

При превишение на скорост и засичане с радар около Долни Пасарел, получих съобщение във Вайбър, канещо ме да платя фиш серия К. Свалих жалбата на колегата Георги 1:1 (с малки вариации, за да съответства на моя казус) и отидох до КАТ София, където ми "връчиха" въпросния фиш - един хвърчащ лист с дата и час на "заснемане" и нищо друго (снимки/видео) и си подадох жалбата за отмяна на място.

Около седмица след подаването на жалбата ми, при проверка по СУМПС/ЕГН и/или фиш и номер на документ, излиза, че "няма невръчени и/или неплатени фишове'. Като кликна на линка за плащане на въпросния фиш, на сайта на МВР излиза ' задължението, което се опитвате да достъпите, не беше открито или вече е платено'
[...]
Въпросът ми към съфорумците е - да считам ли казуса за приключен т.е. фишът е отменен? Или тепърва предстои рунд 2?
Здравейте,

Неюрист тук, затова може да не четете нататък, няма проблем. :)

Първо бих искал да отбележа, че извършвате т.нар. некропостинг, което обикновено не се толерира по форумите. Тук явно на модераторите, доколкото такива изобщо има, им е все тая. Както и да е, за 11 г. законодателството се е променило и повечето от основанията в жалбата от стр. 1 са вече неприложими.

Сега, по темата - да разбираме ли, че сте депозирали жалба до районния съд (чрез ОДМВР) срещу издадения Ви и прясно връчен е-фиш? Ако е така, тогава не би следвало фишът да не се визуализира в системата на КАТ. Те наскоро правиха някакво неособено добро "подобрение", но нещата не би трябвало да са се променили с показването на фишовете. Вие виждали ли сте фиша в системата им изобщо? Ако не, възможно ли е той просто все още да не е отразен там, понеже те скорострелно са Ви пратили уведомлението, преди самият фиш да е качен? Ако сте го виждали вече, той би трябвало да си стои видим, докато тече обжалването му, колкото и време да отнеме това. Единствената промяна би била във възможността за плащане с отстъпка. Възможно ли е някой друг вече да е платил задължението вместо Вас? Автомобилът личен ли е?
Между другото, на какво основание сте обжалвали? Имало ли е ограничение? Нарушили ли сте го? От какво реално сте останали недоволна, ако - по собствените Ви думи - сте извършили нарушение от обективна и субективна страна? И аз бих бил недоволен, ако ме глобят, понеже не съм спрял на определен "STOP" на един неизползваем прелез в Плевен, на който абсолютно никой не спира (освен учебни автомобили, но то е просто смешно, когато го видите), но не смятам, че "тъй като е безполезен и никой не се съобразява с него" би минало като аргумент пред съда.

Аз, всъщност, в момента обжалвам един е-фиш за превишена скорост - заснет съм с умопомрачителните 85 км/ч (след приспаднатия толеранс) при ограничение 60 км/ч извън населено място. Става дума за един разклон в Сливенско - пътен възел до с. Гавраилово, където дори няма кръстовище и е напълно неоправдано това ограничение, тъй като мястото изобщо не се характеризира с висока концентрация на ПТП. Целта очевидно е да се направи "хранилка", като на случаен принцип (нарушението е заснето в 08:44 ч.) се залагат отстрани до надлеза, където няма как да ги види човек, преди вече да е заснет, за да акумулират фишове. Пълна гавра с гражданите! Обжалвах, но нямам очаквания за out-of-the-box мислене на ниво районен съд.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 539
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Предишна

Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron