начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Мога ли да си изкарам шофьорска книжка при неплатени глоби?

Дискусии и казуси в областта на административното право и процес
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Мога ли да си изкарам шофьорска книжка при неплатени глоби?

Мнениеот flacko » 05 Юни 2024, 12:31

Здравейте!

Миналата година КС обяви за противоконституционна забраната от чл. 159 ал.2 от ЗДвП да се издава шофьорска книжа заради неплатени глоби https://www.constcourt.bg/bg/act-9524

Имам няколко глоби за шофиране без книжка от много отдавна и други. В момента ми се налага да си изкарам книжка заради работа, но глобите още не съм си ги платил изцяло.

Въпросът ми е, мога ли да си изкарам книжка без да съм си платил глобите? За пръв път ще ми се издава книжка, не съм имал до сега.
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31

Re: Мога ли да си изкарам шофьорска книжка при неплатени гло

Мнениеот flacko » 07 Юни 2024, 11:21

Питам тук, защото не искам да си платя автошколата и да излезе, че трябва да плащам глобите си за които нямам пари.
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31

Re: Мога ли да си изкарам шофьорска книжка при неплатени гло

Мнениеот guest1 » 07 Юни 2024, 14:44

flacko написа:Питам тук, защото не искам да си платя автошколата и да излезе, че трябва да плащам глобите си за които нямам пари.

Здравейте!

Вие хубаво питате и въпроса не е толкова финансов - колкото принципен!
По аналогия с излизането в чужбина, при висящи задължения. Стигна се до Конституционния съд.

Обаче ... на баш юристите не им се занимава, да отговарят!
После реват, че разни „аматьори“ им мътим водата!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Мога ли да си изкарам шофьорска книжка при неплатени гло

Мнениеот flacko » 07 Юни 2024, 15:06

guest1 написа:Обаче ... на баш юристите не им се занимава, да отговарят!


Много странно, уж отговорих на лично съобщение, а отговора беше публикуван тук. Получих лично съобщение където адвокат ми казва "най-добре проверете на място в КАТ като подадете документи за издаване на шофьорска книжка." та за това поясних защо питам тук :mrgreen:

Толкова лесен въпрос, защо просто някой не отговори, защо е нужно да ми пишат на лично "плати си глобите" или "пробвай и ще разбереш" :D
flacko
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Дек 2021, 07:31


Назад към Административно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта


cron