начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Разваляне на договор за издръжка и гледане към 7 г. дете

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Разваляне на договор за издръжка и гледане към 7 г. дете

Мнениеот chaika » 19 Юни 2024, 12:00

Бих била безкрайно благодарна ако мога да получа съвет какво да направя в ситуацията, чувствам се в безизходица.
Майка ми (81 годишна нарцисистка) декември 2023 прехвърля 3/4 от съсобствен имот (другата 1/4 е моя) на 7г внуче на съседите адвокати чрез баща му чрез договор за издръжка и гледане. Точните думи са: срещу задължението на приобретателя (името на детето) чрез баща му и законен представител (името на бащата) да поеме гледането и издръжката на прехвърлителя, лично или чрез трето лице....
Може ли едно малолетно дете, което дори не знае за този имот да поема "лично" да гледа и издържа една бабичка, която дори не познава?
Бащата е много беден и разведен с майката, 4 деца живеят при майката и той и плаща издръжки за децата, няма пари да се прекръсти. Адвокатите съседи дърпат конците отзад, бащата е само параван, явно се страхуват да е към тях договора, чудя се какви са причините, защото имат само няколко имота, не са толкова богати. Съседите адвокати и мои кръстници ходят да лъжествидетелстват против мен в съда последните пет години по други дела след като 30 години са ме лъгали и мазали и защитавали майка ми, така че като баща ми почина 2003 не съм правила делба с майка ми (единствено дете съм), бях в Щатите 15 години от 19 годишна, те с баща ми продадоха 20 апартамента в София и Варна, майка ми инвестира в огромен имот от приватизацията с милиони дългове на нейно име, баща ми почина след това. Моментално след това този имот почнаха да го прехвълят през офшорки, докато "чистят" милиони дългове. Имотът се появи 2010 на името на бащата на един от личните адвокати (сега евродепутат) на майка ми, тогава тя имаше седем адвоката с месечни заплати. 2016 майка ми си го получи чист имот, без грам дългове. Те и досега се съдят с бащата на евродепутата, кой какви пари е дал като продажна цена и как всичките сделки са били спекулативни, симулативни, то като тръгнеш да четеш делата им ти се завива свят. Тя ми беше казала когато баща ми почина, че ще ми даде пари като го продаде, много пари, да изчакам няколко месеца, ето ти 20 години минаха, аз съм без стотинка, тя каквото друго беше останало от баща ми (милиони пари) го е приключила с мои пълномощни които съм подписвала на 19г. И адвокатите съседи ги знаят тия неща много добре, просто ходят в съда да лъжат, че съм лентяйка и не съм свързвала живота си с трудова дейност, а в реалността имам един апартамент дарен от баща ми 95 година и това е, не мога да си поема дъх от работа, защото от никъде нищо. Четох за обратни писма, етс. Съдружничката адвокатка на бабата адвокатка води делата срещу мен, ча да могат адвокатите да са свидетели, то фермани, протоколи с лъжи против мен.
Нещо може ли да се направи в ситуацията? Или да се съгласявам на мизерните пари, които бащата на детето ми предлага ако нищо не може да се направи? Много ще съм благодарна за съвет.
chaika
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Юни 2024, 09:42

Назад към Договор за издръжка и гледане


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron