начало

За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд За ограничението за явяване на изпита за юридическа правоспособност и непоследователността в практиката на КС относно правото на труд

Странно поведение на Личен лекар...

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Странно поведение на Личен лекар...

Мнениеот mantaray » 16 Окт 2024, 10:28

Искам да споделя ситуация, която считам за незаслужено обидна, но не зная как да реагирам правилно, без да засегна излишно личния си лекар.
По установена практика, при нужда аз звъня на официално обявения му номер в работно време за да уточним, кога му е удобно да ме приеме за консултация или преглед, като уточняаваме още по телефона важността, спешността или необходимостта, като така спестяваме време или излишно разкарване. Това лято ми се струпаха сериозни мед, проблеми, включително и стационар в кардиология, където установиха сериозни проблеми, които лекувам с дузина медикаменти и сега. Не мисля, че съм му досаждал или обидил по някакъв начин - отношенията ни са били изрядни и коректни, та дори приятелски до Понеделник - когато спря да си вдига телефона на няколко мои позвънявания в работно време, а също и сестрата с която са комплект...Учудих се много на това поведение и му звъннах и в извън работно време за да разбера, каква е причината - изключва ме...Пратих му и СМС с молба да ми обясни защо - пак същото необяснимо, но по същество обидно поведение на криене и мълчание...Намирам това за морално неетично и не професионално маниерничене от страна на личен лекар към пациент. Аз ще го сменя, но обидата остава и не искам да пиша жалби - не е лош човек, а и има частна практика, която може да пострада...Имам ли правилен ход според вас ?
mantaray
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 10 Мар 2006, 16:45

Re: Странно поведение на Личен лекар...

Мнениеот guest1 » 16 Окт 2024, 10:43

mantaray написа:Имам ли правилен ход според вас ?

Здравейте.
Изчакайте до 1,януари и си изберете друг "Общопрактикуващ (а не личен) лекар"!
https://www.nhif.bg/bg/online/answers/45641
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2258
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron