начало

ЕСПЧ: Дисциплинарните съдилища на адвокатурата отговарят на изискванията за независимост и безпристрастност ЕСПЧ: Дисциплинарните съдилища на адвокатурата отговарят на изискванията за независимост и безпристрастност

сигнали на граждани

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


сигнали на граждани

Мнениеот lexiena » 31 Яну 2018, 11:05

Здравейте,

Бихте ли ме насочили към нормативен документ, който задължава гражданите да сигнализират при опасна ситуация, не става въпрос за престъпление.
Когато подаваме сигнали за промишлено замърсяване на въздуха, след назначена проверка, която установява, че са неоснователни (като че ли може да установи замърсяването след няколко часа), жалбоподателите са разследвани за фалшиви сигнали. Но липсата на реакция при ситуация, застрашаваща здравето на населението, не е ли също нарушение? Ясно, че е важна сериозността на ситуацията, но как може да се направи преценка часове след сигнала?
Какво мислите за използването на тел. 112 за сигнали за промишлено замърсяване на въздуха?
Благодаря предварително.
lexiena
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Юни 2014, 12:34

Re: сигнали на граждани

Мнениеот atanasovlaw » 31 Яну 2018, 11:18

в НК има състави относими към промишленото замърсяване, пиши си сигнал до прокуратура, оттам вече имат компетентност, ако преценят че не съставлява престъпление извършеното да препратят преписката на съответния административен орган. Успех !
atanasovlaw
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Яну 2018, 13:55

Re: сигнали на граждани

Мнениеот lexiena » 31 Яну 2018, 13:59

Може би се изразих неправилно. Проблемът е, че когато подаваш сигнал, има възможност той да се разглежда като фалшив, ако съответния орган не установи нищо при проверката. Т.е. да подаваш сигнал е рисковано.
Съществува ли обратното - отговорност за това, че си бил свидетел на опасност, но не си подал сигнал?
lexiena
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Юни 2014, 12:34


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта


cron