начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Молба до Районен съд

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Молба до Районен съд

Мнениеот dghigova » 10 Окт 2024, 16:30

Здравейте !


Казусът ми е доста заплетн - родена съм в гр.Ямбол , сключен брак - гр.Свиленград , решение за развод - гр.Пловдив ,където и живея. Няколко години след развода искам да върна моминската си фамилия. Входирах молба към Пловдивски съд , имам решение ,но се налага то да бъде коригирано .В решението не се опеменава ,че Община Свиленград ( където е скл.брака ) трябва да възстанови старата ми фамилия.Общините си прехвърлят Решението и нищо не се случва .Необходима е нова молба до съда.
Как да оформя новата си молба към съда ? За преразглеждане на решението или за корекция/допълнение ? Кой закон и член да цитирам.
Благодаря ви !
dghigova
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Окт 2009, 15:17

Re: Молба до Районен съд

Мнениеот vili_spasova » 11 Окт 2024, 09:17

Здравейте.
Според мен поискайте от районния съд по постоянния Ви адрес да смени фамилията. По евтино е бързо и по-бързо. Таксата беше нещо от сорта на 15 лв, ако помня добре. Подава се молба да районния съд, пишете си името, егн, адрес, описвате накратко ситуацията, обяснявате, че сте извества в обществото с моминската си фамилия и каквито други аргументи и причини се сетите. Намерете си един свидетел, да потвърди казаното. В най-лошия случая ще приключи за няколко месеца.
Това, което описвам си е отделно производство и няма нищо общо със делото за развод. Можете да кажете, че въпросът за фамилното име не е обсъден при постановяване на решението за развод, но сега има важни причини да искате от съда да го промени.
Нещо такова. Можете да се обърнете към всеки колега адвокат. Тези дела не са тежки и вярвам, че би се справил и начинаещ колега.
Успех
Не си въобразявай!
vili_spasova
Потребител
 
Мнения: 971
Регистриран на: 05 Дек 2007, 16:16
Местоположение: София

Re: Молба до Районен съд

Мнениеот dimist » 11 Окт 2024, 11:02

Информацията се изпраща от районните съдилища служебно до общината по постоянното местоживеене на лицето, чийто брак е прекратен - образец ЕСГРАОН ТДС № 2 ПБ. Навремето искаха страните да ги представят, сега не. Образец може да намерите на страницата на СРС. Проверете в съда, и ако не е изпратено, попълнете вярно образеца, и го представете в съда, те ще ви кажат дали ще го изпратят служебно или трябва да го вземете. Там се отбелязват имената преди развода и след него. Вземете и заверен препис от решението за развода и в общината по постоянен адрес. Честно казано, за първи път чувам това да е проблем.
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта


cron