начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Относно къща

Казуси за недвижими имоти


Относно къща

Мнениеот petia_vj » 25 Юни 2024, 20:28

Здравейте, нуждая се от някакви правилни насоки и ще се опитам да бъда максимално изчерпателна, защото знам, че в правото "дяволът е в детайлите".
Имаме дворно място с къща, принадлежала на баба ми и дядо ми, те почиват един след друг, собственици стават майка ми и вуйчо ми. В един момент майка ми изкупува дела на вуйчо ми и къщата става изцяло нейна и част от нея на баща ми, тъй като са в брак. Така, казусът е - искат да ми я оставят на мен, с най-малко възможност сделката да може да бъде развалена в бъдеще.
Вариант 1 - чрез дарение, но ние сме две деца и брат ми в някакъв бъдещ момент би могъл да оспорва това дарение (той също е надарен към днешна дата от тях, така че, не е оставен без нищо).
Вариант 2 - чрез възмездна сделка, но тогава къщата ще стане СИО, аз съм омъжена с едно дете, но съпругът ми има и друго дете от предишна връзка. Стане ли обща собственост, в някакъв момент, в зависимост кой си отиде първи(за оня свят ред няма), другото му дете също ще има дял, а то няма никаква връзка с този имот от баба ми и дядо ми.
Вариант 3 - да ме прескочат и директно да дарят сина ми( който е непълнолетен сега) или да го направят под формата на договор за гледане и издръжка? Възможно ли е изобщо и какви са подводните камъни в този вариант?
Изобщо ще се радвам на всякакви съвети и ако има нужда от някакви подробности - питайте!
Предварително благодаря!
petia_vj
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 04 Ное 2011, 11:32

Re: Относно къща

Мнениеот ivanov_p » 26 Юни 2024, 08:21

Щом родителите са дарили нещо на брат ви, да ви дарят къщата на вас. Вторият вариант е глупав, а третият е сред шедьоврите на глупостта.
Дори дарението да се развали, което е бош лаф, част от имота ще отиде при брат ви, а не при чужди хора или по барове и дискотеки с някоя кандидат снаха.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 60 госта


cron